2020.g. 13.februārī kafejnīcā “Jauna saule” jau trešo reizi notika Ziedotāju aplis. Ziedotāju aplis ir Valmieras novada fonda rīkota iniciatīva, kurā pasākuma apmeklētāji jautrā gaisotnē var ziedot naudu sev tīkamām idejām. 13. februārī uz skatuves kāpa 3 iniciatīvu autori, un katrs 6 minūšu laikā pastāstīja par ieceri un 6 minūtēs atbildēja uz klausītāju jautājumiem. Viena no iniciatīvām nāca arī no biedrības "Kristīgais žēlsidrības centrs". Kā atzīmēja pasākuma vadītājs Uģis: "Ziedotāju aplis nebūt nenozīmē sēdēšanu aplī, tā ir drīzāk saspēle pa apli, izaicinot citam citu, piemēram - ziedošu 20 eiro, ja priekšā sēdošie 4 vīrieši katrs dos 5 eiro". Projektu atbalstīšana notiek ne tikai uz vietas, bet arī sūtot ziņas neklātienē. Viens no šādiem ziedotājiem ir filantrops Freds Mālders (Frederick Mulder) no Anglijas, kas ar saviem ziedojumiem atbalsta pirmos trīs pasākumus.

Nekas nav par brīvu. Par jebkuru atlaidi kāds maksā!
Biedrības “Kristīgais žēlsirdības centrs” ideja ir piegādāt siltas un veselīgas maltītes mājvietās vientuļajiem senioriem un citām Valmieras sabiedrības grupām, kas nespēj paši sev to pagatavot. Mums jau 20 gadus darbojas labdarības virtuve, kurā 2019.gadā sagatavotas 13000 porcijas. Pasākuma vadītājs Uģis smēja, ka par siltām pusdienām ar kartupeļiem un gaļu priecātos un maksātu arī neprecētie vīrieši… Žēlsirdības centrā pēcpusdienās darbojas bērni, paēd launagu, uz centru nāk mazgāt veļu cilvēki, kuriem mājās šādu iespēju nav. Bet biedrības vadītāja Gaida Pevko vēlas iet vēl tālāk, izvirzot moto: “Silta maltīte ikvienam!”. Lai piegādātu siltu ēdienu mājās, būtu nepieciešams arī transports. Reizēm cilvēki var uzsmērēt aukstu desmaizi, bet nav spēka un līdzekļu, lai pagatavotu siltas pusdienas. Dažiem cilvēkiem svarīgi vienkārši parunāties vai arī saņemt fizisku un tehnisku palīdzību – salabot ūdensvadu vai kādu mēbeli. Gaida aicina: Lai visiem saulainas vecumdienas un mīliet savus tuvākos! Pievērsiet uzmanību, vai tuvumā nav kāds cilvēks, kuram vajadzīga palīdzība!

Kad visas trīs idejas bija uzklausītas, projektu iesniedzēji devās ārā no telpas, un vārds tika dots projektu vēstniekiem, kuri izteica savus pamatojumus, kāpēc būtu jāziedo nauda konkrētajam projektam. Gaidu Pevko un Kristīgā žēlsirdības centra projektu atbalstīt bija ieradusies Evija Roberta, kas Gaidu un viņas darbus pazīst jau 14 gadus. Evija aicināja spert soli pretī nezināmajam un iziet no savas komforta zonas. Kad aplis bija noslēdzies, bija redzami ziedojumu rezultāti, bet projektu autori tos uzzināja, atverot aploksnes. Regbija laukumam tika saziedoti 1300 eiro, ģimenēm vasaras teātra apmeklējumam – 1400 eiro, bet apaļi 2000 eiro ieripoja aploksnē, lai seniori saņemtu siltu maltīti.

Autors: Sandra Gredzena, Valmieras ziņas

Foto no pasākuma var apskatīt Galerijā.

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.