Pateicoties atbalstītāju ziedojumiem, bērni un jaunieši no Dienas centra, kā arī no Bērnu zupas virtuves varēja doties aizraujošā un izglītojošā ekskursijā uz Tartu, kur tie apmeklēja zinātnes centru "AHHAA".

Brīvlaiks tika izredzēts kā lielisks laiks šādas iespējas realizēšanai un jau 8:00 no rīta visi aizmigušām acīm leca iekšā autobusā, lai pavisam drīz jau paši varētu izmēģināt kā tas ir, kad brauc ar velosipēdu pa trosi virs citu apmeklētāju galvām, izjust kā pats spēj pacelt sevi un draugu trosē ierīkotā krēslā, skatīties kā 40C siltumā šķiļas cālēni, kā notiek mašīnas darbināšanas procesi, doties ar kosmosa kuģi plašajā Visumā vai nolaisties līdz pat Zemes dzīlēm,  un vēl daudz citu aizraujošu aktivitāšu, kuras liek darboties gan visām maņām, gan arī prātam, lai to visu saprastu.

 

AHHAA centrā šķiet laiks neeksistējam un arī bērniem tas paskrēja pavisam nemanot. Paldies "Liepkalnu" maiznīcai par sagādātajām pusdienām, kuras bērni ātri vien apēda gardām mutēm, lai gan pat nebija pamanījuši, ka ir kļuvuši izsalkuši. Visi kopīgi devāmies apskatīt arī šo tuvo igauņu pilsētu un nokļuvām pavisam citā pasaulē - leļļu muzejā!Šķiet, ka pilnīgi katrs ekskursijas dalībnieks spēja atrast rotaļlietas gan no savas bērnības, gan arī mūsdienu laika aktualitātēm. Pat jaunieši un pieaugušie šeit sajutās kā bērni, spēlējoties katrs ar sava laika rotaļlietām.

Vēl pēdējie eiro tiek iztērēti lielveikalā pie saldējuma un konfekšu stendiem, kad visi jau pavisam saguruši un ļoti priecīgi lec iekšā autobusā, lai dotos atpakaļ uz mājām, uz Valmieru. Bērnu vecāki stāsta, ka bērni ir pārnākuši mājās pilni ar iespaidiem, smaidiem un fantastiskām emocijām, bet nogurums licis pat izturīgākajiem aizmigt uz istabas tepiķa.
Paldies katram no ziedotājiem, kuri palīdzējuši radīt vēl vienu lielisku dienu bērnu dzīvēs un dot iespēju izbaudīt ceļojumu uz ārzemēm, kas devis tik daudz iespaidu un zināšanu. Paldies, ka pasaulē ir par 40 bērniem un 9 skolotājiem bagātāka!

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.