Biedrība «Kristīgais žēlsirdības centrs» nesen uz Pateicības vakariņām bija ielūgusi biedrības zupas virtuves un Dienas centra labdarus un ziedotājus.

Biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko, uzrunājot sanākušos, teica: «Zupas virtuvei pagājuši jau 15 pastāvēšanas gadi. Valmierā vairs neredzam izsalkušus bērnus, lūdzot maizīti pie veikaliem un autoostas. Unikāla gadu gaitā ir izveidojusies sapratne un sadarbība starp laicīgo varu — Valmieras pašvaldību — un garīgo varu — četrām Valmieras konfesijām: adventistiem, luterāņiem, katoļiem un baptistiem, kas regulāri atbalsta labdarības biedrību. Mums visiem joprojām ir viens darbības mērķis — lai Valmieras maznodrošināto ģimeņu bērni būtu paēduši. Labdarības sēkliņa Valmierā ir iesēta labā augsnē, tādēļ tā turpina augt. Paldies par to!»

Ciemiņus priecēja Dienas centra bērnu un skolotāju veidotā izrāde «Tu esi īpašs» par koka cilvēciņiem, kurus veidojis viens meistars. Cilvēciņi sanākuši tik dažādi, bet meistaram visi — īpaši, tāpat kā Dievam katrs cilvēks ir īpašs.

Pēc izrādes Gaida Pevko viesus mudināja izkustēties. Dienas centra nenogurdināmais galda hokeja treneris Jānis Rektiņš aicināja ciemiņus uz hokeja maču. Pirmais drosmīgais izrādījās adventistu draudzes mācītājs Valdis Zilgalvis. Spēle sagādāja ne vienu vien jautru mirkli. Sekoja pārsteigums — šķīvis ar dažādu garšu pašu gatavotām konfektēm. To autore — Ilona.

Starp ciemos atnākušajiem labdariem bija arī «Liepkalnu» mārketinga vadītāja Ieva Zariņa. Viņa teica: ««Liepkalni» maizi cep jau vairāk nekā 20 gadus, bet sadarbība ar zupas virtuvi ilgst nu jau 15 no tiem. Tas ir pats par sevi saprotams: ja varam palīdzēt, tad ir jāpalīdz! Maizei vienmēr jābūt galdā! Iespēja regulāri to piegādāt zupas virtuvei dod patiesu gandarījumu visam «Liepkalnu» kolektīvam.»

Pateicības vakariņu noslēgumā sarunas turpinājās, cienājoties ar zupas virtuves darbinieču sarūpēto cienastu. Simboliski — galda vidū bija terīne ar zupu. Un tā kā allaž — izcila! Valmieras pilsētas mēra vietnieks Ričards Gailums, atskatoties uz kopā paveikto, biedrībai «Kristīgais žēlsirdības fonds» vēlēja nākotnes ieceru sekmīgu realizāciju.

Autors: Anita Martinsone

2016. gada 19. janvāra publikācija laikrakstā "Liesma"

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.