Biedrībā «Kristīgais žēlsirdības centrs» nesen rezumēja Dienas centra bērnu veikumu, iesaistoties projektā «Darbs vasarā», un pateicību par desmit mēnešu brīvprātīgo darbu saņēma Marta no Polijas un Antoņina no Ukrainas.

Par divos mēnešos paveikto projektā «Darbs vasarā» gandarīti ne tikai bērni, bet arī viņu skolotāja Agita un biedrības valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko. Vispirms Dienas centra bērni strādāja, tīrot Vidzemes Olimpiskā centra bruģi. Bērni neslēpj, ka darbiņš nav bijis no patīkamākajiem, jo bruģa daudzajās spraugās kuplojušas gan nezāles, gan arī sūnas. Tikai neatlaidība un pacietība ļāvusi uzvarēt cīņā ar nezālēm. Nākamais darba objekts bijis pie Jāņa Daliņa stadiona Sajūtu takas. Stimuls šim darbam bijusi iespēja pēc padarītā arī pašiem izmantot Sajūtu taku un drosmīgākajiem iegūt savu adrenalīna devu, laižoties pa trosi pāri Gaujai.

Par vasaras darbu pastāstīja Dāniels, kurš uz to katru dienu brauca no Rencēniem uz Valmieru: «Man nebija grūti! Esmu lauku zēns, tādēļ ravēšana un teritorijas apkopšana man nav sveša lieta.»
Karīna Dienas centru apmeklē nesen, tādēļ bija priecīga, ka arī viņai bija dota iespēja iesaistīties vasaras darbā. Viņa teica: «Palīdzu vecākiem, tādēļ arī šo to protu. Patika strādāt! Ar prieku nāku uz Dienas centra nodarbībām.»

Gaida Pevko uzsvēra, ka esot izdevies atrast sponsorus, kas čaklākajiem bērniem uzdāvināja dāvanu kartes, lai viņi varētu pienācīgi sagatavoties jaunajam mācību gadam. Paldies par to labdariem!
Bērni, skolotāja, zupas virtuves personāls un biedrības vadītāja sirsnīgi pateicās Eiropas jauniešu apmaiņas fonda brīvprātīgajām jaunietēm Martai no Polijas un Antoņinai no Ukrainas.
Gaida Pevko teica: «Desmit mēnešus bijām kopā. Iepazinām un iemīļojām Martu un Antoņinu. Bērni sadarbībā ar viņām nostiprināja angļu valodas sarunu prasmi, uzzināja daudz jauna par Ukrainu un Poliju. Paldies, Marta un Antoņina!»

Marta atvadoties vēlreiz uzsvēra, ka ir iemīļojusi Latvijas dabu, kultūru un tautas tradīcijas. Piemēram, Līgo svētki bijuši kaut kas īpašs un neaizmirstams. «Man patika darbs ar Valmieras bērniem. Viņi bija mīļi, atvērti visam jaunajam, katrs ar savu atklātību un arī nerātnību!» Savukārt Antoņina, atvadoties no Valmieras, teica: «Man Latvijas cilvēki atmiņā paliks kā ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi. Mani pārsteidza pilsētas svētki Cēsīs. Tik vērienīgi, tik skaisti un visām paaudzēm domāti! Ukrainā gan tādu svētku nav. Paldies par iespēju iepazīt Latviju!».

Autors: Anita Martinsone

2016. gada 2. augusta publikācija laikrakstā "Liesma"

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.