Rudens ar savām bagātīgajām dārza veltēm nesen apciemoja arī biedrības  ”Kristīgais žēlsirdības centrs” zupas virtuvi. Tur notika ES atbalsta fonda kārtējā nodarbība, šoreiz par tēmu ”Dārzeņi manā galdā”.

Foto: ZUPA JAU SMARŽO! Veneranda Belaja šoreiz atklāja gardas un sātīgas dārzāju zupas noslēpumu.

 

Biedrības ”Kristīgais žēlsirdības centrs” valdes priekšsēdētāja GAIDA PEVKO pastāstīja:

“Sadarbība ar Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām projektu mums sekmīgi turpinās jau trešo gadu .Izmantojot šīs atbalsta programmas piedāvātos produktus – auzu pārslas, miltus, griķus, rīsus, cūkgaļas konservus, eļļu, piena un olu pulveri-un pievienojot tiem pēc vajadzības mūsu pašu sarūpētos pārtikas krājumus - zaļumus, dārzājus, kūpinājumus un vēl citus produktus, zupas virtuvē pagatavojam sātīgas,garšīgas maltītes un šā projekta nodarbībās mācām arī māmiņas, kā labāk no atbalsta pārtikas paku produktiem pagatavot ēdienus.Katra no šīm nodarbībām arvien ir gaidīta,jo tās zupas virtuvē valda Veneranda Belaja,kas ikdienā pirmsskolas izglītības iestādē”Burtiņš”strādā par šefpavāri. Viņa,kā zināms,ir arī ”Latvijas Amatniecības kameras amata meistare”.

Uz kārtējo nodarbību sanāca pulciņš bērnu kopā ar biedrības Dienas centra vadītāju Agnesi un praktikanti Kitiju,kas praktizējas kā topošā sociālā audzinātāja. Uz galda bija salikti dažādi dārzāji-zupas virtuves ziedotāju dāvinājumi. No tiem pavāres Venerandas vadībā gatavoja sātīgu sakņu krēmzupu ar grauzdiņiem. Desertam bērni ar patiku cītīgi meistaroja biezpiena plācenīšus ar banāniem. Biezpienu zupas virtuvei ziedo Kocēnu novada zemnieku saimniecība ”Zilūži”. Vasaras karstumā šī zemnieku saimniecība ziedojusi arī ļoti garšīgu kefīru, no tās zupas virtuves saimnieces gatavoja auksto zupu. Labdarības virtuves apmeklētāji saka lielu paldies Grasbergu ģimenes uzņēmumam  ”Zilūži par devīgumu.

Darbošanās virtuvē vienotā komandā sagādāja gandarījumu par kopā paveikto kā bērniem, tā pieaugušajiem.Viss izdevās tik garšīgs!Kad bērni vaicāja pavārei Venerandai,vai zināma jau nākamās nodarbības tēma, viņa zināja teikt, ka ir iecerējusi iemācīt pagatavot piena zupu ar kļockām(tā Latgalē sauc klimpas).Izrādās šī zupa esot iecienīta Venerandas ģimenē un to vāra pēc vecmāmiņas receptes. Kāda tā ir? To uzzināsim nākamajā tikšanās reizē!

Autors: Anita Martinsone, teksts un foto

2018. gada 5. oktobra publikācija laikrakstā "Liesma"

 

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.